PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219806}

John Rambo

Rambo
6,8 76 161
ocen
6,8 10 1 76161
6,1 11
ocen krytyków
John Rambo
powrót do forum filmu John Rambo

Może i nie jest to wybitne kino, ale typowa rozwalanka, ale film Rambo nigdy do niczego więcej nie
pretendował. Mieli być ludzie źli i dobrzy, miał być bohater z tragiczną historią, do tego dużo bijatyk,
strzelania i świetne zdjęcia. Wszystko w tym filmie jest. Poukładany, dobrze zrobiony od A do Z film
akcji. Także wszelkiej maści twórcy serii: uczcie się od pana Stallone (a swoje słowa kieruję głównie
do twórców Szklanej Pułapki- tej nowej oczywiście).
P.S. Tak jeszcze od siebie dodam..komu podpadł Sylwek, że nie dostał do tej pory żadnej poważnej
nagrody a ma tyle dobrych filmów i ról.

ocenił(a) film na 7
TomasT

Święte słowa przyjacielu;)
Kawał porządnego kina akcji i ukłony w stronę Sylwka. Myślę, że brak poważnej nagrody dla niego jest raczej przejawem ignorancji. Zauważ, że filmy akcji są raczej pomijane przy nominacjach, mam na myśli oczywiście produkcje stricte akcji, nawalanki teoretycznie bez większej głębi i sensu. Tymczasem to nie do końca tak, przecież są filmy Stallona albo ze Stallonem na naprawdę wysokim poziomie. Dla mnie dobrym przykładem jest "Rocky" albo "Get Carter" który jest po "Rambo" moim ulubionym filmem z Sylwkiem choć z niezrozumiałych dla mnie względów bardzo niedocenionym:) Fakt faktem to remake ale jednak klimat, zdjęcia, aktorstwo i przede wszystkim muzyka mówią same za siebie.

Co do "Szklanej Pułapki 5" to co tu dużo pisać, gniot do potęgi entej;)

tokarz85

To prawda, wiele filmów akcji, które powinny dostać kilka Oskarów są pomijane przy nominacjach, a dopiero potem doceniane. Najśmieszniejsze jest to, że nie dostają nawet nagród technicznych, a co jak co te filmy właśnie technicznie zwykle są genialne. Mam tu na myśli Szlaną Pułapkę, Twierdzę, Zabójczą Broń. Dobrze, że chociaż Ścigany został doceniony. No ale już za co Con Air dostał Złotą Malinę. Za co się pytam? Dla mnie nagrody coraz bardziej przestają mieć znaczenie. Piękne widowiska filmowe przegrywają z przeciętnymi filmami walkę o najważniejsze nagrody. A sam Sylwek dostał tyle Złotych Malin i to wszystkie, bez wyjątku nie fair, że muszą go po prostu nie lubić. Ja można było dać tą antygrodę za taki film jak: za RamboII? może nie jest to jakiś wybitny film, ale naprawdę nie ma w sobie nic co od niego odrzuca, Dla mnie te Złote Maliny to właśnie ocenanie lubienia i nielubienia aktora. A mnie wkurzają, bo narzucają mi jaki mam mieć gust. A co jak co Stallone potrafi robić dobre filmy akcji, ale i świetne dramaty. Ale dać Oskara Stallonowi? Nie..To tak jak powiedzieć, że Skoda jest dobrym samochodem..nie można tak:). Bo to Skoda..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones