PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219806}

John Rambo

Rambo
6,8 76 098
ocen
6,8 10 1 76098
6,3 10
ocen krytyków
John Rambo
powrót do forum filmu John Rambo

Tak sobie obejrzałem go ponownie po latach i nie dość, że się nie zestarzał, to jeszcze widzę w nim nowe smaczki.

Postaci są co prawda papierowe i schematyczne, nie można im jednak odmówić indywidualnego rysu. Każdy z bohaterów jest rozpoznawalny, ma pewne cechy wyróżniające, nie pomylimy ich ze sobą

Nie znajdziemy tu luzu i grepsów jak w Avengersach czy wczesnych filmach z Willisem, ale chyba każdy przyzna, że dowcipy pasują do Rambo jak prostytutki do Jarosława Kaczyńskiego. Dialogi, które w innych filmach brzmiałyby głupio i patetycznie, tutaj są po prostu naturalne i przekonujące. Wierzymy tym styranym życiem twardzielom i podziwiamy Sylwestra, który stworzył taką postać, w której ustach przemowy w rodzaju ,,Każdy z nas chciałby być teraz gdzie indziej. Ale po to tu jesteśmy” nie są śmieszne, wprost przeciwnie, motywujące nawet;)

Sly’owi nie można też zarzucić braku autoironii - Lewis mu dobrze dociął odzywką ,,Ale z ciebie spięty dupek” (co jak co, ale Sylwestrowi nie można odmówić drewnianej gry i mimiki). Trudno mi znaleźć we współczesnym kinie sensacyjnym takie odzywki jak ,,Wysyłają diabła by odwalił robotę za Pana Boga”, takie sceny jak birmański pułkownik biorący do sypialni nastolatka, nabite na pale głowy, Lewis bez mrugnięcia, za to z szacunkiem patrzący na celującego w niego z łuku Johna itd.

Może robię się marudzącym i starym dziadem, ale naprawdę, mało jest obecnie filmów nawet sensacyjnych, ale zrobionych z ikrą i przekonujących. Bo każdy wie że to bajeczki dla dorosłych, ale niech to będzie bajeczka sprawnie zrealizowana, na tyle przekonująco, by nasza babcia nie wyśmiała jej za głupotę

Ps. Czy łuk Johna naprawdę ma taki naciąg, by z odległości ponad 100 m przebić człowieka na wylot?

ocenił(a) film na 7
Gats_2

Wlasnie oglądam i to tak jakby ten film nabieral wartosci wraz z wiekiem.

ocenił(a) film na 5
Gats_2

Co do luku to nie wiem byc moze, trzeba umiec strzelac i miec pary w lapach jak Sly wiec kto wie ;P na pewno sa takie kusze

Gats_2

Też oglądam po latach i też mam wrażenie że zyskał. Mimo przegięć jak efekt trafienia sniperką czy clarmore ekspodujący z siłą GBU-43 MOAB. Normalnie irytują mnie takie pomysły scenarzystów, a tutaj zupełnie nie - może to tęsknota za czasami VHS :)

Strzała ma dużą zdolność penetracji - lekkie łuki tatarów były w stanie przebijać kolczugi (lekkie ale nie słabe :) ). A współczesne bloczkowe biją te stare na głowę.

Łuk może być zabójczą bronią, wystarczy 10 lat ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk

ocenił(a) film na 9
roball_2

Claymore wybuchł z normalną siłą, ale nie wiem czy zauważyłeś, był zaraz przy tej bombie niewypale z czasów II Wojny Światowej ;)

użytkownik usunięty
Gats_2

Mam takie same wrażenie. Jak oglądałem po premierze, nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, poza widowiskowymi scenami jatek oczywiście ;-) Natomiast teraz oglądało mi się to rewelacyjnie. Może to erozja mojej osobowości ;-) a może efekt zalewu nijakimi bohaterami w rajtuzach, którzy poza formą nie niosą żadnej realnej treści.

Poza tym historia białych przygłupów zaprzeczających rzeczywistości, którzy sami siebie wysyłają w podróż reedukacyjną, w Europie z każdym rokiem zyskuje na aktualności. Pytanie tylko, czy w odpowiednim momencie na ratunek pojawi się jeszcze jakiś Rambo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones